
W ostatnim czasie coraz więcej osób planując najważniejszą uroczystość w życiu, jaką jest bez wątpienia ślub, decyduje się na ślub w niedzielę. Wiele osób do tej pory wątpiło, że jest to naprawdę dobry termin, jednak nie powinniśmy zapominać, że rzeczywiście dzięki temu uroczystość może być naprawdę wyjątkowa. Zatem czy ślub kościelny w niedzielę to dobry pomysł? Jakie są tego największe zalety?
Śluby w niedzielę coraz chętniej wybierane
Z pewnością każdy, kto zaczyna organizować swój ślub zdaje sobie sprawę z tego, jak poważne jest to przedsięwzięcie. W tym przypadku nie tylko sama ceremonia w kościele lub też ślub cywilny w urzędzie jest wydarzeniem, ale również późniejsze wesele. Sytuacja jest bardzo skomplikowana zwłaszcza w przypadku, gdy mamy zaproszonych wielu gości. Tym samym sala musi być odpowiednio większa, jeśli dochodzą do tego jeszcze noclegi, jest bardzo dużo rzeczy, które musimy sami zorganizować.

W wielu dużych miastach w całym kraju terminy najlepszych lub też często i największych sal sięgają do dwóch lat do przodu. Jest to bardzo odległy czas, jednak jeśli mamy wesele na ponad 120 osób i więcej, musimy liczyć się z tym, że szybko nie znajdziemy wolnej, dużej sali. To właśnie z miejscem jest największy problem w przypadku dużej ilości osób.
Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest ślub w niedzielę. Niezależnie od tego, czy przykładowo decydujemy się jedynie na uroczystość wyłącznie cywilną, czy też chcemy ślub kościelny, niedziela nie jest tak obleganym terminem i dzięki temu z łatwością znajdziemy nie tylko wolną salę i będziemy mogli wybrać tą, która nam najbardziej odpowiada a nie miejsce, które jest akurat wolne w tym czasie.
Dodatkowo decydując się na organizację ślubu w niedzielę możemy być pewni, że wiele sal z końcem weekendu przychyla się do tego, aby negocjować cenę takiego wydarzenia. Jest to bardzo ważne aby o tym pamiętać, ponieważ mało osób chce wyprawić wesele, jeżeli przykładowo kolejny dzień to standardowy dzień pracy. Dlatego jeżeli sami organizujemy sobie taką uroczystość powinniśmy o to zapytać, a być może uda nam się lekko obniżyć cenę. W przypadku większej ilości gości z pewnością będzie to miało dla nas znaczenie. Nie powinniśmy zapominać jeszcze o tym, że ślub cywilny w niedzielę lub też kościelny ma taką zaletę, że fotograf ślubny, jak również DJ lub też zespół mają więcej wolnych terminów. Dzięki temu może nam się udać zorganizować taką uroczystość w rok, a nie przykładowo w dwa lata.

Ślub w niedzielę – jakie są wady
Zdecydowanie jeżeli wybieramy ślub w niedzielę powinniśmy pamiętać, że w większych kościołach jest to dzień, gdy jest wiele mszy. Dlatego jeżeli decydujemy się na ślub kościelny, powinniśmy zacząć od ustalania terminu z księdzem, aby zarezerwować sobie naszą ceremonię pomiędzy mszami i dopiero umawiać się na sali weselnej na rozpoczęcie zabawy.
Z kolei w przypadku ślubu cywilnego w niedzielę także powinniśmy zarezerwować termin odpowiednio wcześniej w szczególności, jeżeli marzy nam się ślub cywilny w plenerze. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest fakt, że wielu gości, którzy pracują na etacie, będą musieli być wcześniej poinformowani o tym, aby w poniedziałek wziąć wolne w pracy.
Zastanawiacie się czy ślub w stylu folk to dobry pomysł? Przeczytajcie nasz artykuł – wesele w stylu folk